کد خبر: ۱۰۱۳۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۱
وزارت کشور:
برخي از مسئولان شهرداري تهران مدعي اند که در صورت تامين منابع مالي سالانه 30 کيلومتر مترو مي سازند اما در طول 3 سال گذشته تنها 5/16 کيلومتر مترو...

برخي از مسئولان شهرداري تهران مدعي اند که در صورت تامين منابع مالي سالانه 30 کيلومتر مترو مي سازند اما در طول 3 سال گذشته تنها 5/16 کيلومتر مترو ساخته اند در حاليکه منابع مالي تامين شده براي ساخت 35 کيلومتر مترو بوده است.

وزارت کشور در گزارشي اعلام کرد: شرکت متروي تهران و حومه از ابتداي سال 85 تا کنون 1400 ميليارد تومان پول و اعتبار براي ساخت 35 کيلومتر مترو دريافت کرده است اما تنها 5/16 کيلومتر مترو ساخته است.

به گزارش «بولتن» به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، مهندس لطفي زاده افزود: براي ساخت هر يک کيلومتر مترو 40 ميليارد تومان اعتبار نياز است که دولت و شهرداري تهران تا کنون در حدود 985 ميليارد تومان پول نقد و 415 ميليارد تومان هم در قالب مجوزها به متروي تهران اعطاء کرده اند و در نهايت 1400 ميليارد تومان پرداخت شده که بايد خروجي آن ساخت 35 کيلومتر مترو مي شد در حاليکه شرکت متروي تهران و حومه در 3 سال گذشته فقط 5/16 کيلومتر ساخته است.
لطفي زاده افزود: برخي از مسئولان شهرداري تهران مدعي اند که در صورت تامين منابع مالي سالانه 30 کيلومتر مترو مي سازند اما در طول 3 سال گذشته تنها 5/16 کيلومتر مترو ساخته اند در حاليکه منابع مالي تامين شده براي ساخت 35 کيلومتر مترو بوده است.

مشاور معاونت عمراني وزارت کشور تاکيد کرد: با اين حال وزارت کشور آماده هر گونه کمک به توسعه خطوط ريلي براي حمل و نقل عمومي درون شهري است و در اين راستا نيز در شوراي عالي ترافيک تا کنون 7 خط مترو به طول 260 کيلومتر تصويب شده است که براساس برنامه اعلامي متروي تهران بايد تا سال 1393 اجرايي شود.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۸۷/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۰
0
0
شهرداري منابع بسيار خوبي دارد اما متاسفانه نمي تواند از اينها خوب بهره ببرد به اين دليل كه مديران رده پايين تر شهرداري خوب به شهردار مشاوره نمي دهند وفقط به فكر حفظ ميز ومنافع شخصي هستند در حالي كه ميلياردها تومان پول بر اثر سو مديريت عاطل وباطل مانده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۸۷/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۲
0
0
تاكي اين حرفهاقراراست ادامه يابد درپروٍزه هاي ايجادي بخشي صرف تخهيز كارگاه وخريد دستگاه و...ميشودوسيكلي داردكه اگر پول قطره چكاني داده شود طولاني تر خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۸۷/۱۱/۲۸ - ۰۲:۳۳
0
0
اين حرف موقعي صحيح است كه اگر زمان ساخت طولاني شده بودجه 5/18 كيلومتر ديگر در صندوق مترو موجود باشد ولي ظاهرا كل پول 35 كيلومتر صرف همين 5/16 شده است . نميدانم ما ايرانيان از يك سوراخ بايد چند مرتبه گزيده شويم تا به خود بياييم و كار را به اهلش بسپريم نه به اقازاده ها .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین