کد خبر: ۹۶۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۶
پزشكان در يك مطالعه جديد هشدار دادند درصد قابل توجهي از مرداني كه از نوعي داروي ريزش مو با نام تجاري «propecia» استفاده مي‌كنند پس از مدتي به علائم افسردگي و انكار گرايش به خودكشي مبتلا مي‌شوند.


به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، دكتر مايكل اس. ايرويگ، استاديار پزشكي در بخش غددشناسي دانشكده پزشكي و علوم بهداشتي دانشگاه جورج واشنگتن در اين باره اظهار داشت: پزشكان و درمانگرها قبل از تجويز داروي فيناستريد يا propecia حتما بايد درباره عوارض جانبي احتمال و خطرناك آن با بيماران خود مشورت كرده و آنها را از اين موضوع مطلع نمايند.

به گزارش شبكه خبري سي‌بي اس نيوز، انستيتو ملي سلامت در آمريكا در اين رابطه اعلام كرد كه داروي فيناستريد براي درمان الگوي طاسي و ريزش مو در مردان تجويز مي‌شود.

اين انستيتو همچنين تاكيد كرده است كه داروي فوق حتي در برخي موارد باعث بروز عوارض جنسي مي‌شود.

جزئيات اين مطالعه در مجله «روانپزشكي باليني» منتشر شده است.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین