جشواره بزرگ والکس
کد خبر: ۷۴۰۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
لحظه‌به‌لحظه با روز یازدهم پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو /
یازدهمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰توکیو با صعود اصغر عزیزی به فینال پاراتکواندو و عنوان هفتمی ساره جوانمردی در فینال مسابقات تیراندازی پیگیری شد.
عزیزی در پاراتکواندو فینالیست شد، شهاب به دنبال مدال برنز

یازدهمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو در حالی امروز (شنبه) برگزار می‌شود که ورزشکاران کشورمان آخرین حضور خود را تجربه می‌کنند؛ چرا که روز پایانی هیچ نماینده‌ای از ایران حضور ندارد. بر همین اساس ملی‌پوشان کشورمان روز شنبه در رشته‌های تیراندازی، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی با کمان، کانو و والیبال نشسته به میدان رفته و می‌روند.

نتایج بدست آمده تا این لحظه و برنامه رقابت ورزشکاران ایران در روز یازدهم به شرح زیر است:

والیبال نشسته:
تیم ملی ایران، پرافتخارترین تیم تاریخ والیبال نشسته دنیا، از ساعت 14:30 در فینال به مصاف تیم کمیته پارالمپیک روسیه رفت و در ست اول با نتیجه 25 بر 21 به برتری رسید.

تیراندازی با کمان:
تیم میکس ریکرو ایران با ترکیب زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف تیم بریتانیا رفت و با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دور نیمه نهایی این مسابقات شد. تیم ایران در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف تیم ایتالیا رفت و با نتیجه 5 بر 3 مغلوب این تیم شد. تیم ایران برای کسب مدال برنز به مصاف تیم چین می‌رود.

تکواندو:
اصغر عزیزی ملی‌پوش وزن 75+ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در مرحله یک هشتم نهایی، از ساعت 9:15 و در مرحله یک‌چهارم نهایی با «آندرس استبان مولینا گومز» از کاستاریکا دیدار کرد و برابر این حریف پس از تساوی 9 بر 9 در پایان راند سوم، در راند طلایی 2 امتیاز گرفت و در مجموع 11 بر 9 به برتری رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت.

وی در این مرحله از ساعت 14:15 به وقت تهران باید به مصاف «زین‌الدین آتایف» از کمیته پارالمپیک روسیه رفت و با نتیجه 9 بر 4 به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در دیدار نهایی به مصاف تکواندوکاری از کرواسی می‌رود.

دوومیدانی:
رقابتپرتاب وزنه کلاس F34 از ساعت 5:05 صبح آغاز شد و سیامک صالح فرج‌زاده به عنوان نماینده کشورمان با 9 حریفش رقابت کرد. وی که فقط در پرتاب آخر مرتکب خطا شد، در پرتاب‌های اول تا پنجم به ترتیب رکوردهای 10.76 متر، 10.80 متر، 10.72 متر، 10.65 متر و 10.74 متر را به ثبت رساند.

بدین ترتیب سیامک صالح فرج‌زاده با رکورد 10.80 متر در رده ششم ایستاد و از کسب مدال بازماند.

تیراندازی:
ساره جوانمردی در مرحله مقدماتی ماده تپانچه 50 متر P4 مختلط و در کلاس SH1 ساعت 5 صبح رقابت خود را آغاز کرد. او در این رقابت با امتیاز 539 در رده سوم ایستاد و در رده سوم قرار گرفت تا راهی فینال شود.

جوانمردی از ساعت 7:45 در فینال با 7 تیرانداز مرد از کشورهای ازبکستان، چین (2 نفر)، هند (2 نفر)، صربستان و کمیته پارالمپیک روسیه رقابت کرد و با 118.8 امتیاز در رده هفتم ایستاد.

در این رقابت سمیرا ارم نیز حضور داشت و با 465 امتیاز در بین 34 تیرانداز در رده آخر ایستاد.

تکواندو:
رایحه شهاب در مرحله یک‌هشتم نهایی وزن 58+ کیلوگرم به مصاف «گل‌جونوی نایمووا» رفت و با نتیجه 30 بر 9 شکست خورد.

شهاب در جدول شانس مجدد از ساعت 10 برابر «دانیلا آندره‌آ مارتینز ماریسکال» از مکزیک قرار گرفت و در حالی که تا ثانیه‌های پایانی راند سوم عقب بود، اما با ضربات پیاپی توانست امتیازات زیادی بگیرد و در نهایت 17 بر 10 پیروز شود.

در ادامه رقابت‌های پاراتکواندوی بازی‌های پارالمپیک توکیو و از ساعت 19 امروز (شنبه – به وقت توکیو) رایحه شهاب در جدول شانس مجدد وزن 58+ بانوان باید به مصاف رجایی آکرماش از مراکش می‌رفت که حریفش در میدان حاضر نشد و وی برنده مسابقه شد.

شهاب برای دستیابی به مدال برنز بازی‌های پارالمپیک از ساعت 20 امشب در سالن تکواندوی مجموعه ماکوهاری مسه به مصاف حریفی از بریتانیا می‌رود.

پاراکانو:
مرحله نیمه نهایی مسابقات پاراکانو انفرادی VL2 پارالمپیک توکیو صبح امروز در توکیو برگزار شد. در این مرحله از مسابقات، اسلام جاهدی نماینده ایران هم حضور داشت اما در گروه خود با ثبت زمان 58.057 ثانیه چهارم شد و نتوانست به فینال راه یابد. در این گروه ورزشکار آمریکا 54.576 ثانیه اول شد و به همراه نمایندگان مجارستان و کانادا صعود کرد.

به گزارش بولتن نیوز، در مرحله نیمه نهایی 200 متر انفرادی KL3 زنان هم شهلا بهروزی‌راد با حریفان خود رقابت کرد و توانست با قرار گرفتن در رده سوم گروه خود به فینال این مسابقات صعود کند. بهروزی راد با زمان 51.316 ثانیه از خط پایان گذشت و بعد از ورزشکاران آلمان و سوئد راهی فینال شد.

وی در فینال با هفت ورزشکار از کشورهای دیگر رقابت کرد و در نهایت به عنوان هفتم رسید. بهروزی راد در فینال با زمان 52.789 ثانیه در رده هفتم قرار گرفت و از رسیدن به مدال بازماند.

* دوومیدانی:
صادق بیت سیاح - پرتاب نیزه F41 - ساعت 14:40
سجاد محمدیان - پرتاب وزنه F63 - ساعت 15:14

منبع: خبرگزاری تسنیم

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
تلگرام
اینستا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین