کد خبر: ۶۹۹۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
هفدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت با اعلام اسامی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش بولتن نیوز، امسال برای نخستین بار و به دلیل شیوع کرونا یک جشنواره تئاتری مهم در عرصه مقاومت و دفاع مقدس به صورت آنلاین و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

محمد یاشار نادری ، مدیرعامل بنیاد روایت فتح، حجت الاسلام محمدمهدی بهداروند، قادر آشنا ، مدیر کل هنرهای نمایشی، ایوب اقاخانی، داریوش نصیری، حسین مسافر آستانه ، امیرحسین شفیعی دبیران و داوران جشنواره نیز در این مراسم حضور دارند.

حمید نیلی دبیر جشنواره در ابتدای مراسم طی سخنانی درباره هنر تیاتر در شرایط کرونایی صحبت هایی کرد.

*بخش روایتگری نمایش

جایزه اول: تندیس و لوح تقدیر و جایزه نقدی به الناز عزیزی برای روایت چشم های منتظر از اردبیل رسید .
تندیس و لوح تقدیر: به نگین خامسی برای روایت نامه ای برای عزیز از تهران.
لوح تقدیر به معصومه نورزاد برای نمایش باد که می‌نویسد از تهران رسید.

*بازیگری زن در بخش روایتگری: نازنین مهیمنی و مینا شجاع به صورت مشترک برای سمفونی پلارک و‌ضیافت مرغان مهاجر از تهران رسید.

*بازیگری مرد تندیس و جایزه اول به بهرام سروری نژاد و مجتبی طباطبایی به صورت مشترک از تهران رسید.
لوح تقدیر و جایزه به حسن مجیدی برای نمایش گرمازده از چهارمحال بختیاری رسید.

*نویسندگی راویان حماسه

جایزه اول به باقر سروش برای نمایش ضیافت مرغان مهاجر

* کارگردانی تندیس و جایزه اول به پیمان غریب پناه از تهران و لوح تقدیر به شیرین سپهراد از تهران و بخش تهیه کنندگی به فیروزه بنی طالبی برای نمایش گرمازده رسید.

*افکتور: تندیس و جایزه به محمدرضا قبادی فر از تهران

*صدابردار: تندیس و جایزه اول به رضا محتشمی برای باد که می نویسد از تهران

*جایزه نمایش برگزیده راویان حماسه:
جایزه اول به شیرین سپهراد برای ضیافت مرغان مهاجر از تهران و تقدیر و جایزه به داریوش شهبازی برای باد که می نویسد از تهران رسید .

*رسانه برتر

تقدیر از آروین موذن زاده خبرنگار مهر و تندیس و لوح تقدیر به زهره سعیدی خبرنگار فارس رسید.

در ادامه مراسم یاشار نادری طی سخنانی عنوان کرد: تیاتر مقاومت چون نام به مسمی خود نزدیک شده و حفظ آن بر خلاف برخی شاخه های هنر، مزه اش به این است که غبار صحنه منتقل شود و در کنار حرارت و هیجانی که در کنار مخاطب دارد بنابراین حیف است که چراغش مدت طولانی خاموش شود.

وی با تشکر از برگزار کنندگان جشنواره گفت: امیدواریم با مقاومت حساب شده ای که اقشار مختلف در برابر فشارهای زیاد جوامع اهل ستم در دنیا روا می دارند، در این مورد هم جوامع تسلیم اراده ملت ما می شوند.

*نمایشنامه نویسی

تقدیر و مبلغ سی میلیون ریال برای نویسنده بلشویک اثر امیرقاسم ستوده تقدیر کرد .

رتبه سوم و لوح تقدیر به محمدرضا آرین فر برای نمایش شهریور آخرین ماه تقویم است ، رسید.
رتبه دوم لوح تقدیر و مبلغ یکصد میلیون ریال به نویسنده راه پیموده نشده از غلامحسین دولت آبادی رسید.

رتبه اول ، دیپلم افتخار و مبلغ یکصد و پنجاه میلیون به روزبه حسینی برای نمایش برگرد رفیق رسید.

* بخش دانشجویی

*پوستر و بروشور
-لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال به محمد لهراسبی برای ماهی ها فراموش نمی کنند.
-برگزیده: دیپلم، تندیس و مبلغ سی میلیون ریال به حامد کاظمی برای خاطرات خانه ای که نیست.

*طراحی لباس
-تقدیر و مبلغ پانزده میلیون به فائزه نجفی برای ماهی ها فراموش نمی کنند.
-تندیس ، دیپلم و مبلغ سی میلیون ریال به ویدا موسوی برای نمایش بهشت حکیم الله.

*گریم

- لوح تقدیر عاطفه رضایی برای نمایش غزل واژه قصر
-تندیس جشنواره به سعید موذنی برای نمایش بهشت حکیم الله .

*طراحی نور
-لوح تقدیر به علی کوزه گر برای نمایش فریاد خاموش
-دیپلم و تندیس جشنواره به ویدا موسوی برای نمایش بهشت حکیم الله.

*موسیقی
-تقدیر از محمد نادری و سیدمحمد صدق سجادی برای موسیقی نمایش خرمشهر 11
-تندیس و دیپلم افتخار به امیرحسین انصافی برای نمایش فریاد خاموش .

*بازیگری زن
- تقدیر از ندا عزیزی پیرمحمدی برای نمایش پارو شیرین
-رتبه سوم: میترا بابایی و سارینا رزاق مرندی برای نمایش های خنکای ختم خاطره و ترقب
-رتبه دوم: مهناز میرزایی برای نمایش ترقی
_رتبه اول و دیپلم و تندیس: ویدا موسوی برای نمایش بهشت حکیم الله .

*بازیگری مرد
-تقدیر : پوریا ریحانی برای نمایش خرمشهر ۱۱
_رتبه سوم: پیمان محسنی برای نمایش فریاد خاموش
-رتبه دوم : سعید صادقی برای نمایش خنکای ختم خاطره و محسن سالاری برای نمایش فریاد خاموش
-رتبه اول و تندیس: محمدهادی عطایی برای نمایش فریاد خاموش

*کارگردانی
رتبه سوم: محمدهادی عطایی برای نمایش فریاد خاموش
رتبه دوم: پریسا دوستی برای نمایش ماهی ها فراموش نمی کنند
رتبه اول و تندیس جشنواره: ویدا موسوی برای نمایش بهشت حکیم الله
*نمایشنامه نویسی
تقدیر:کامران شهلایی برای نمایشنامه خاطرات خانه ای که نیست
رتبه دوم: پریا دوستی برای نمایشنامه ماهی ها فراموش نمی‌کنند
رتبه اول و تندیس: خسرو امیری برای نمایشنامه بهشت حکیم الله

نمایش بهشت حکیم الله از این بخش به جشنواره تیاتر فجر معرفی شد. معرفی ماهی ها فراموش نمی‌کنند برای اجرا در جشنواره تیاتر دانشگاهی و معرفی برای اجرا در تماشاخانه سرو نمایش فریاد خاموش و بهشت حکیم الله .

در ادامه مراسم از هنرمند درگذشته سال جاری با دیپلم افتخار از میلاد حاجی زاده با حضور یکی از اعضای خانواده اش تقدیر شد.

همچنین پس از پخش دو کلیپ از زندگینامه کوروش زارعی و نصرالله قادری از این رو شخصیت پیشکسوت عرصه تیاتر تقدیر به عمل آمد.

کوروش زارعی پس از تجلیل پشت تریبون قرار گرفت و گفت: افتخار من این است که محصول انقلاب و حوزه هنری هستم و یک روز در همین صحنه یکی از اساتید مرا برای کاری دعوت کرد اما مرا برای اجرا دعوت نکرد بعد فهمیدم که عده ای گفته بودند که مرا دفاع مقدسی خوانده آمد! من افتخار میکنم که دفاع مقدسی هستم و افتخار میکنم که این عنوان را دارم.

جایزه ویژه سردار سلیمانی نیز در این جشنواره به لیلی عاج برای نمایش کجایی ابراهیم رسید.

*بخش خیابانی

*طراحی لباس
-تقدیر از بابک کیانی برای نمایش بازمانده از استان اصفهان
_برگزیده و تندیس به نمایش اپیدمی به سعید بادینی

*موسیقی

تقدیر از گروه موسیقی همه نقاشی های من ، امیرحسین و امیرمحمد انصافی
برگزیده و تندیس نمایش ژنرال خورشید به علی خاتمی رسید.

*طراحی صحنه و فضا

تقدیر از هادی کیانی برای نمایش بازمانده از اصفهان
برگزیده و تندیس، آرزو علیپور و علی امینی برای نمایش دوران عاشقی

*بازیگری زن

-تقدیر از مرجان کرمی برای نمایش لطفا از کن فیلم بگیرید
-رتبه سوم به نجمه محرابی خوزانی برای نمایش زندگی با طعم باروت
و نرگس خاک کار برای نمایش سالها پس از آن واقعه
-رتبه دوم به آرزو جعفری برای نمایش پوست های حساس و دلارام ترکی برای نمایش 6595.
رتبه اول سیمین بهفر برای نمایش شوسه از تهران .

*بازیگری مرد

-تقدیر از پویا امامی برای نمایش زندگی با طعم باروت از اصفهان و مصطفی کولیوندی برای نمایش من بیست شماره آخر را من نشمرم

-رتبه سوم: مهدی داودی برای نمایش چه کسی پاسخگو است و مالک آبسالان برای نمایش ژنرال خورشید از ایلام

آبسالان پس از گرفتن این جایزه بعد از اینکه خود را بچه تیاتر خیابان و شهر چهل سال جنگ دهلران است ، جایزه اش را به پدرش تقدیم کرد که تمام بدنش در دوران جنگ ترکش خورده است.
-رتبه دوم: احمد جعفری برای نمایش شوسه از تهران و سامان شکیبا برای نمایش حباب زیر آب از اصفهان
-رتبه اول و تندیس به ایمان نظیفی برای نمایش ۶۵۹۹

*کارگردانی
تقدیر از سعید بادینی برای نمایش اپیدمی
رتبه سوم: هادی کیانی برای نمایش بازمانده از اصفهان
رتبه دوم: امیر امینی از لاهیجان
رتبه اول و تندیس جشنواره به مسعود براهینی برای نمایش ۶۵۹۹

*طرح و ایده
-رتبه سوم به هادی کیانی برای نمایش بازمانده از اصفهان
-رتبه دوم به مهدی حبیبی برای سالها پس از آن واقعا
-رتبه اول به مسعود براهیمی برای نمایش 6595

جوایز ویژه :
-برای یک عمر فعالیت هنری خیابانی به مرتضی وکیلیان رسید.
-برای کار گروهی به نمایش اپیدمی از زاهدان به سعید بادینی رسید.
-جایزه ویژه بخش خردسال به هوراد حبیبی برای نقالی سال ها پیش از آن واقعه رسید.

سه اثر ذیل به فجر معرفی شد:
نمایش 6599
نمایش بازمانده
نمایش اپیدمی

منبع: خبرگزاری فارس

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
تلگرام
اینستا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین