کد خبر: ۶۸۳۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
در جشنواره فیلم «مقاومت»؛
اسامی هیئت داوران بخش سینمایی «جشنواره‌ جشنواره‌ها» در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد.

به گزارش بولتن نیوز، بنا بر اعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «فیلم مقاومت»، اسامی هیئت داوران بخش سینمایی «جشنواره‌جشنواره‌ها» از سوی دبیرخانه این رویداد معرفی شد.

هفت داور این بخش به ترتیب حروف الفبا مهدی سجاده‌چی، ‌منوچهر شاهسواری، جمال شورجه، جواد شمقدری، ناصر شفق، محمدعلی نجفی و سید ضیا هاشمی هستند.

در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنواره‌های داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کرده‌اند، به مسابقه گذاشته می‌شود.

هیات داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.

اعلام آثار منتخب مستند بخش «جشنواره جشنواره‌ها»

هیات‌انتخاب بخش «جشنواره‌جشنواره‌ها» شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»، اسامی آثار منتخب بخش‌های مستند کوتاه و مستند بلند این بخش را اعلام کرد.

در بخش برگزیدگان مستند کوتاه: نامه‌ای از دمشق ساخته مهدی ابراهیم‌خانی، ایمیلیا ساخته روح‌الله اکبری، دلندروا ساخته امیر پذیرفته، لوتوس ساخته محمدرضا وطن‌‍دوست، ابوحمیظه ساخته محمدعلی فارسی، جزیره فارسی ساخته سیدمحمدعلی صدری‌نیا، سارو ساخته محمد عبداللهی، کشتی نوح ساخته سودابه باباگپ، هم‌نفس ساخته احمد نیک‌فرجام و وطن‌دوستی ساخته مرتضی پایه‌شناس در این جشنواره حضور دارند.

همچنین، آخرین روزهای زمستان ساخته محمدحسین مهدویان، خاطرات خبرنگار جنگ ساخته وحید چاووش، رستاخیز ساخته محمدعلی فارسی، زنانی با گوشواره‌های باروتی ساخته رضا فرهمند، زندگی در ارتفاعات ساخته عزیزالله حمیدنژاد، زمناکو ساخته مهدی قربانپور، کویرس وطن کوچک من ساخته سعید صادقی، گلوله‌باران ساخته مرتضی پایه‌‍شناس-حسین مومن، برادران ساخته مهدی نقویان، به پشت تابلو نگاه کن/کشمیر ساخته محسن برمهانی، پل ساخته امیرحسین نوروزی و فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه ساخته مرتضی پایه‌شناس آثار منتخب بخش مستند بلند بخش جشنواره جشنواره‌ها هستند.

در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»، آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنواره‌های داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کرده‌اند، به مسابقه گذاشته می‌شود. هیات‌داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» در ۲ زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهر همزمان با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و «نشان رسول» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین