جشواره بزرگ والکس
کد خبر: ۷۳۳۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
لحظه به لحظه با نتایج روز دوم المپیک ۲۰۲۰ توکیو /
دومین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور نمایندگان ایران در ۷ رشته ورزشی پیگیری می‌شود.
صعود جواد فروغی به فینال تیراندازی/ پاکدامن راهی یک چهارم نهایی شمشیربازی شد

گروه ورزشی: در دومین روز از بازی‌های المپیک 2020 توکیو، ملی‌پوشان ایران در 7 رشته مختلف به مصاف حریفان خواهند رفت. تیراندازی، تنیس روی میز، تکواندو، شمشیربازی، دوچرخه‌سواری، بوکس و والیبال، رشته‌هایی هستند که نمایندگان کشورمان امروز در آنها به مصاف حریفان می‌روند.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از تسنیم، نتایج لحظه به لحظه این رقابت‌ها در زیر آمده است:

* تیراندازی: جواد فروغی نفر اول رنکینگ جهانی، در مرحله مقدماتی تپانچه بادی 10 متر با امتیاز 580 به کار خود پایان داد و در رده پنجم قرار گرفت. با توجه به اینکه 8 تیرانداز برتر راهی فینال می‌شوند، بدین ترتیب فروغی گام به فینال گذاشت. در رقابت مرحله مقدماتی 36 تیرانداز حضور داشتند.

فروغی باید تا دقایقی دیگر در مرحله فینال این ماده در کنار رقبایی از کشورهای اوکراین، هند، چین، کره جنوبی، آلمان مسابقه دهد.

* تکواندو: آرمین هادی‌پور ملی‌پوش وزن 58- کیلوگرم کشورمان که با آسیب‌دیدگی رباط ACL پای راست در المپیک شرکت کرده، در نخستین مبارزه‌اش در مرحله یک هشتم نهایی برابر «جفرسون اوچوآ فرناندز» از کلمبیا 22 بر 19 به برتری رسید و گام به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت. وی در این مرحله به مصاف «لوکاس گوزمان» از آرژانتین خواهد رفت. هادی‌پور در حالی پیروز شد که در راند اول 6 بر یک عقب بود. وی همچنین در طول مبارزه فقط از پای چپ خود استفاده می‌کرد و با آن به حریف ضربه می‌زد.

تکلیف وزن 58- کیلوگرم امروز مشخص خواهد شد.

شمشیربازی: محمد رهبری دیگر شمشیرباز کشورمان که در رده 27 رنکینگ جهانی است، در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات اسلحه سابر، مقابل «بلاده آپیتی» نفر 6 رنکینگ جهانی از فرانسه قرار گرفت و با عملکردی قابل توجه به پیروزی 15 بر 13 رسید و در جمع 16 شمشیرباز برتر حضور یافت.

شمشیربازی: مجتبی عابدینی در اسلحه سابر، اولین رقابت خود را در مرحله یک شانزدهم نهایی برابر «شال گوردون» از کانادا برگزار کرد. عابدینی با رنکینگ 13 برابر این حریف با رنکینگ 20 دنیا با نتیجه 15 بر 10 به برتری دست یافت و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

شمشیربازی:علی پاکدامن با رنکینگ 21 در اسلحه سابر و در مرحله یک‌شانزدهم نهایی برابر «آندراس زاتماری» از مجارستان با رنکینگ 12 قرار گرفت و برابر این حریف قدرتمند که سابقه قهرمانی در جهان و کسب مدال نقره المپیک را دارد، با نتیجه 15 بر 12 پیروز شد و گام به مرحله یک هشتم نهایی گذاشت.

پاکدامن در مرحله یک هشتم نهایی مقابل «مکس هارتونگ» نفر 5 رنکینگ جهانی از کشور آلمان 15 بر 9 به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

تیراندازی:فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان از ساعت 4 در مرحله مقدماتی تفنگ 10 متر بادی با حریفان رقابت کردند و از صعود به فینال بازماندند. کرم‌زاده با امتیاز 624.9 در رده 23 ایستاد و صادقیان به عنوان جوان‌ترین عضو کاروان ایران با امتیاز 622.6 در رتبه 30 قرار گرفت. در این رقابت که 50 تیرانداز حضور داشتند، 8 نفر برتر از کشورهای نروژ، کره جنوبی (2 نفر)، آمریکا، فرانسه، چین، سوئیس و کمیته المپیک روسیه به فینال راه یافتند. همچنین در این رقابت ورزشکار کشور نروژ با نام «جانت هِگ دوئستاد» توانست رکورد مرحله مقدماتی المپیک را بشکند

* تنیس روی میز / نیما عالمیان / دور نخست انفرادی با پل درینکهال از انگلیس / ساعت 4:30 صبح

* دوچرخه‌سواری / سعید صفرزاده / مسابقه استقامت جاده مردان از ساعت 6:30 صبح

* بوکس / دانیال شه‌بخش در وزن 57 کیلوگرم با محمد هاموت از مراکش/ مرحله یک شانزدهم نهایی از ساعت 13

* والیبال / ایران با لهستان / ساعت 15:10

برچسب ها: المپیک ، توکیو

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
تلگرام
اینستا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین