جشواره بزرگ والکس
کد خبر: ۳۲۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۵
حذف حاتمی‌کیا با اختلاف کم آرا/
نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)، بخش نگاه نو، بخش مستند و بخش انیمیشن سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

گروه سینما: ظهر امروز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه با اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مخالفان و موافقان این لیست به اظهارنظرهای غیررسمی پرداختند و خیلی ها جای ابراهیم حاتمی کیا و فیلم «بادیگارد» در بخش بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را خالی دانستند.

http://media.mehrnews.com/d/2016/02/07/3/1990999.jpg

به گزارش بولتن نیوز، در بین فیلم های راه یافته به بخش «سودای سیمرغ» کمال تبریزی برای کارگردانی فیلم «امکان مینا»، سعید روستایی برای کارگردانی فیلم «ابد و یک روز»، فرزاد موتمن برای کارگردانی فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»، محمد حسین مهدویان برای کارگردانی فیلم «ایستاده در غبار» و سید رضا میرکریمی برای کارگردانی فیلم «دختر» نامزد بهترین کارگردانی شدند. این اسامی و غیبت ابراهیم حاتمی کیا برای «بادیگارد» و بهروز شعیبی برای «سیانور» از این بخش و در بخش بهترین فیلم با واکنش های بسیاری همراه شد.

هیات داوران سودای سیمرغ متشکل از ابوالحسن داوودی، محمد داودی، مجتبی راعی، سید جمال ساداتیان، منوچهر شاهسواری، مهدی فخیم زاده و نیکی کریمی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین را در بخش های مختلف بدین شرح معرفی کردند:

نامزدهای بخش سودای سیمرغ

 
بهترین کارگردانی

کمال تبریزی برای کارگردانی فیلم «امکان مینا»
سعید روستایی برای کارگردانی فیلم «ابد و یک روز»
فرزاد موتمن برای کارگردانی فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»
محمد حسین مهدویان برای کارگردانی فیلم «ایستاده در غبار»
سید رضا میرکریمی برای کارگردانی فیلم «دختر»
 
بهترین بازیگر نقش اول زن

پریناز ایزدیار برای فیلم «ابد و یک روز»
ساره بیات برای فیلم «عادت نمی‌کنیم»
مینا ساداتی برای فیلم «امکان مینا»
طناز طباطبایی برای فیلم «خشم و هیاهو»
الهام کردا برای فیلم «به دنیا آمدن»
 
بهترین بازیگر نقش اول مرد

فرهاد اصلانی برای فیلم «دختر»
پرویز پرستویی برای فیلم «بادیگارد»
رضا کیانیان برای فیلم «کفش‌هایم کو»
پیمان معادی برای فیلم «ابد و یک روز»
نوید محمد زاده برای فیلم «خشم و هیاهو»
 


http://media.mehrnews.com/d/2015/11/29/3/1921368.jpg?ts=1454275397645


بهترین بازیگر نقش مکمل زن

بهنوش بختیاری برای بازی در فیلم «من»
 مریلا زارعی برای فیلم «دختر»
ژاله صامتی برای فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»
شبنم مقدمی برای فیلم های «زاپاس» و «نفس»
شیرین یزدان بخش برای فیلم «ابد و یک روز»
 
بهترین نقش مکمل مرد

حمیدرضا آذرنگ برای فیلم «عادت نمی‌کنیم»
امیر جدیدی برای فیلم «من»
سیامک صفری برای فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»
آذرخش فراهانی برای فیلم «مالاریا»
نوید محمد زاده برای فیلم «ابد و یک روز»
 
بهترین فیلمبرداری

حمید خضوعی ابیانه برای فیلم «دختر»
هومن بهمنش برای فیلم «اژدها وارد می شود»
پیمان شادمان فر برای فیلم «خشم و هیاهو»
محمود کلاری برای فیلم «بادیگارد»
فرشاد محمدی برای فیلم «امکان مینا»
 
بهترین تدوین

سجاد پهلوان زاده برای فیلم «ایستاده در غبار»
بهرام دهقانی برای فیلم «ابد و یک روز»
سپیده عبدالوهاب برای فیلم «به دنیا آمدن»
هایده صفی یاری برای فیلم «لانتوری»
محمد رضا موئینی و هدی موئینی برای فیلم «امکان مینا»
 
بهترین موسیقی متن

کریستف رضایی برای فیلم «اژدها وارد می شود»
مسعود سخاوت دوست برای فیلم «نفس»
محمد رضا علیقلی برای فیلم «امکان مینا» و «دختر»
کارن همایونفر برای فیلم «بادیگارد»
پیمان یزدانیان برای فیلم «به دنیا آمدن»

http://media.mehrnews.com/d/2016/02/09/3/1992882.jpg

 
بهترین صدا

بهمن اردلان و سید علیرضا علویان برای فیلم «بادیگارد»
سعید بجنوردی و محمد رضا دلپاک برای فیلم «لانتوری»
حسین بشاش و آرش قاسمی برای فیلم «خشم و هیاهو»
امین میرشکاری و سید علیرضا علویان برای فیلم «ابد و یک روز»
مهرشاد ملکوتی برای فیلم «ایستاده در غبار»
 
بهترین طراح صحنه و لباس

محمد رضا شجاعی برای فیلم «ایستاده در غبار»
امیر حسین قدسی و نگار نعمتی برای فیلم «اژدها وارد می شود»
بهزاد کزازی برای فیلم «امکان مینا»
محسن نصراللهی و رعنا امینی برای فیلم «خشم و هیاهو»
اصغر نژاد ایمانی برای فیلم «نفس»
 
بهترین چهره پردازی

ایمان امیدواری برای فیلم های "زاپاس" و «بادیگارد»
عبدالله اسکندری و مهرداد میرکیانی برای فیلم «لانتوری»
شهرام خلج برای فیلم «ایستاده در غبار»
مهرداد میرکیانی برای فیلم های «نفس» و «اژدها وارد می شود»
سعید ملکان برای فیلم های «ابد و یک روز» و «امکان مینا»
 
بهترین جلوه های ویژه میدانی و جلوه های ویژه بصری

سید هادی اسلامی برای فیلم «بادیگارد» (جلوه های بصری)
ایمان کرمیان برای فیلم «ایستاده در غبار» (جلوه های میدانی)
فرید ناظر فصیحی برای فیلم «نفس» (جلوه های بصری)
محمد رضا نجفی امامی برای فیلم «رسوایی ۲» (جلوه های بصری)
 
بهترین فیلمنامه

فرهاد توحیدی و مرتضی اصفهانی برای فیلمنامه «امکان مینا»
سعید روستایی برای فیلمنامه «ابد و یک روز»
امیر عربی برای فیلمنامه «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»
مهران کاشانی برای فیلمنامه «دختر»
محمد حسین مهدویان برای فیلمنامه «ایستاده در غبار»
 
بهترین فیلم
منوچهر محمدی برای تهیه کنندگی فیلم «امکان مینا»
سعید ملکان برای تهیه کنندگی فیلم «ابد و یک روز»
فرزاد موتمن برای تهیه کنندگی فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»
سید رضا میرکریمی برای تهیه کنندگی فیلم «دختر»
حبیب والی نژاد برای تهیه کنندگی فیلم «ایستاده در غبار»

http://media.mehrnews.com/d/2016/02/03/3/1987415.jpg

نامزدهای دریافت سیمرغ بخش «نگاه نو»

اسامی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بخش نگاه نو بدین شرح است: 

بهترین فیلم 

«ابد و یک روز» به تهیه کنندگی سعید ملکان 
«ایستاده در غبار» به تهیه کنندگی حبیب والی نژاد 
»متولد ۶۵» به تهیه کنندگی محمد مهدی عسگرپور 
«لاک قرمز» به تهیه کنندگی مجید مجیدی و کامران مجیدی 
«خانه ای در خیابان چهل و یکم» به تهیه کنندگی سید محمود رضوی 

بهترین کارگردانی  

«ابد و یک روز» به کارگردانی سعید روستایی 
«ایستاده در غبار» به کارگردانی محمد حسین  مهدویان 
«متولد ۶۵» به کارگردانی مجید توکلی 
«برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری
«لاک قرمز» به کارگردانی سید جمال سید حاتمی

http://media.mehrnews.com/d/2016/01/26/3/1979115.jpg?ts=1454275397645

نامزدهای بخش مستند

اسامی نامزدهای بخش های مختلف مستند جشنواره فیلم فجر بدین شرح است:

بهترین کارگردانی

مهرداد اسکویی برای کارگردانی رویاهای دم صبح

بهروز نورانی پور برای کارگردانی A157

هادی معصوم دوست برای فیلم خوان بی خان

رضا فرهمند و کمیل سهیلی برای فیلم آزادی

لقمان خالدی برای کارگردانی فصل هرس

بهترین فیلم مستند

رویاهای دم صبح به تهیه کنندگی مهرداد اسکویی

 A157 به تهیه کنندگی بهروز نورانی پور

زمناکو به تهیه کنندگی محمد شکیبانیا

خوان بی خان به تهیه کنندگی محسن استاد علی و نسرین عبدی

بهترین دستاورد فنی و  هنری

رضا تیموری برای تصویربرداری فیلم اهالی خیابان یک طرفه

مهدی آزادی برای تصویربرداری A157

سید حسن سیدی پریشان برای تصویربرداری فیلم خاطرات خانه متروک

محمد حدادی برای تصویربرداری رویاهای دم صبح

هادی معصوم دوست برای تدوین فیلم خوان بی خان

http://media.mehrnews.com/d/2016/01/16/3/1969672.jpg?ts=1454275397645

نامزدهای بخش انیمیشن‌

در این دوره از جشنواره به منظور حمایت از آثار انیمیشن، نمایش ۸ اثر در کاخ مردمی از ۱۵ بهمن آغاز شد.

پس از نمایش این آثار و داوری انیمیشن ها توسط انجمن بین المللی فیلمساز انیمیشن (آسیفا)، چهار اثر معرفی شدند که از این تعداد، دو اثر در مراسم اختتامیه جشنواره تقدیر خواهند شد.

اسامی این آثار بدین شرح است:

*پادشاه آب به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی حسین سلطانی و مجتبی امینی

*خلیج فارس ۲ به کارگردانی فرهاد عظیما و تهیه کنندگی سید وحید فرزادفر و فرهاد عظیما

*فهرست مقدس به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد امین همدانی

*در مسیر باران به کارگردانی حامد کاتبی و تهیه کنندگی مریم چوپان‌زاده

یکی از داوران نیز درباره انتقادها به نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین اعلام کرد معنای داوری همین است و اگر اشخاص دیگری داور می شدند اتفاق دیگری رخ می داد. داورها نظرشان را داده اند و اعلام نتایج بر اساس برآیند آرای داوران بوده است.

انتهای پیام/

منبع: بولتن نیوز

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
تلگرام
اینستا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین