کد خبر: ۷۸۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در تالار وحدت با اجرای پژمان بازغی و مژده خنجری به دو زبان انگلیسی و فرانسوی شب گذشته به پایان رسید.
هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در خط پایان

به گزارش بولتن نیوز، مدیران و مسئولان فرهنگی و هنرمندانی، چون مجید مجیدی، بابک کریمی، هادی حجازی فر، یکتا ناصر، عبدالرضا اکبری، فاطمه گودرزی، بهرام و بهمن ارک، بهرام عظیمی، محمد کارت، مریم بحرالعلومی، بابک کریمی، محمدرضا مصباح، امید و ایمان شمس، جواد عزتی، مادر شهید عباس سراب‌نژاد، هومن بهمنش، هوتن شکیبا، حسن خجسته، امیر بنان و حبیب والی نژاد از جمله مهمانان حاضر در مراسم بودند.

در ابتدای مراسم کلیپ یادبود مرحوم نادر طالب زاده برای حضار نمایش داده شد.

در بخش بعدی مراسم کلیپی برای بزرگداشت فاطمه گودرزی نمایش داده شد و از او به دلیل سال‌ها فعالیت در حوزه سینما و تلویزیون تقدیر به عمل آمد.

فاطمه گودرزی گفت: ما سیاه نمایی در فیلم‌ها نداریم، ولی چهره شهرمان سیاه است و امیدوارم شرایط اقتصاد مردم بهتر شود و موقعیت بهتری بوجود بیاید. چون مردم شایسته‌تر از این هستند که چنین شرایطی برایشان پیش بیاید.

در بخش بعدی عبدالعی طاهر داور بین المللی از عراق، مجید اکبرشاهی، محمدرضا اسلاملو، احسان کاوه را روی سن دعوت شدند.

همچنین در بخش بین الملل از سوی هیأت داوران بخش بین‌الملل جشنواره متشکل از خانم «میلیاوشا آیتوگانوا» از کشور روسیه، «مصطفی سرور فاروقی» از کشور بنگلادش، «عبدالعلیم مناهی» از کشور عراق و «محمدرضا اسلاملو» و «احسان کاوه» از ایران نامزد‌های این بخش به شرح زیر است:
• در بخش مسابقه فیلم‌های پویانمایی
۱) «دنیای دومینویی» از کشور فرانسه
۲) «خالی از چهره انسانی» از کشور اتریش
۳) «هرنان، پسری در کوهستان» از کشور شیلی
۴) «کلاغ» از کشور ایران
۵) «آیدی» از کشور ایران

جایزه این بخش به دنیای دومینویی از فرانسه اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند داستانی
۱) «آواز‌های غمگین» رفتگر از کشور برزیل
۲) «پرواز در تاریکی» از کشور پاکستان
۳) «به دنبال رویاها» از کشور روسیه
۴) «گرگ تنها» از کشور آرژانتین
۵) «وضعیت اورژانسی» از کشور ایران

دیپلم افتخار به به صفر علی دانش اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی در این بخش به خاویر بلترامیتو برای فیلم «گرگ تنها» از کشور آرژانتین اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی
۱) «بازار» از کشور هند
۲) «دوستان زیرزمینی» از کشور کلمبیا
۳) «خورشید» از کشور ایران

دیپلم افتخار به پردیپ گورب برای فیلم بازار از کشور هند اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و نشان زرین و جایزه نقدی در این بخش به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های مستند کوتاه و نیمه‌بلند

۱) «فاصله‌ها، آرزو‌ها و عمر» از کشور ترکیه
۲) «به سوی وطن» از کشور اندونزی
۳) «اگر نزاعی نباشد» از کشور امریکا
۴) «چای تازه‌دم» از کشور ترکیه
۵) «ماجرای سال آخر» از کشور ایران

دیپلم افتخار به جرد کاتاسین برای فیلم اگر نزاعی نباشد از کشور امریکا اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و نشان زرین و جایزه نقدی در این بخش به اسماعیل فهمی لوبیس برای فیلم به سوی وطن از کشور اندونزی اهدا شد.

در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند
از میان سه نامزد دریافت جایزه
۱) «کودوکوشی» از کشور ترکیه
۲) «ماریان» از کشور ایران
۳) «ایساتیس» از کشور ایران

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به انصار آلتای برای مستند بلند «کودوشی» از کشور ترکیه اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم با موضوع شهراز میان نامزد‌های این بخش
۱) «بازار» از هند
۲) «خورشید» از ایران
۳) «ایساتیس» از ایران

تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا دهقان برای فیلم ایساتیس اهدا شد.

در بخش پویانمایی بهرام عظیمی و اسلامی روی سن آمدند و جوایز را به برگزیدگان اهدا کردند.

در بخش بهترین جان بخشی پویانمایی
۱- امیر کاظمی، حسام‌الدین مخبر و مونا عبداله‌شاهی برای جان بخشی پویانمایی «آتش سرخ»
۲- اهورا شهبازی برای جان بخشی پویانمایی «کلاغ»
۳- یاسین حقیقی برای جان بخشی پویانمایی «آی‌دی»
۴- حمید محمدی برای جان بخشی پویانمایی «گذشته»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به امیر کاظمی، حسام‌الدین مخبر و مونا عبداله‌شاهی برای جان بخشی پویانمایی «آتش سرخ» اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی
۱- «کلاغ» ساخته اهورا شهبازی
۲- «بزرگترین ماجرای گلی» ساخته الیکا مهران‌پور
۳- «آتش سرخ» ساخته مونا عبدالله‌شاهی

دیپلم افتخار، نشان زرین و جایزه نقدی به اهورا شهبازی برای «کلاغ» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کننده
۱ «بزرگترین ماجرای گلی» الیکا مهران پور
۲- «نقطه» محمد زارع
۳- «کلاغ» اهورا شهبازی
۴- «دیوار چهارم» محبوبه کلایی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخارو جایزه نقدی به الیکا مهران پور برای پویانمایی «بزرگترین ماجرای گلی» اهدا شد.

دیپلم افتخار ویژه هیأت داوران برای متن یا ایده به زهرا رضوی برای پویانمایی نقطه ساخته محمد زارع اهدا شد.

در بخش بعدی کلیپی از عبدالرضا اکبری، بازیگر سینما و تلویزیون نمایش داده شد و از وی به پاس سال‌ها فعالیت در حوزه سینما، تئاتر و تلویزیون تقدیر شد.

عبدالرضا اکبری گفت: اگر صاحبان اصلی این جشنواره‌ها یعنی سینماگران بازیگران و اهالی سینما نباشند دچار نقص شده ایم. دلم برای تمام بزرگان این عرصه تنگ است.

سلیم غفوری، اسفندیار شهیدی و مجید شیخ انصاری و سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی روی سن آمدند تا جایزه بخش فیلم‌های کوتاه داستانی اهدا کنند.

در بخش فیلم‌های داستانی کوتاه و نیمه‌بلند

و در بخش بهترین فیلمنامه از میان نامزد‌های دریافت جایزه،
۱- مریم اسمی‌خانی وحید حسن‌زاده برای فیلمنامه «وضعیت اورژانسی»
۲- رعنا واعظی و عذرا خوان‌خواجه برای فیلمنامه «بشقاب»
۳- رضا نجاتی برای فیلمنامه «ارفاق»
۴- شروینه دیدنده و مهرپویا خوانساریان برای فیلمنامه «لبر-کروموزوم ۱۷»
۵- حسن حبیب‌زاده و نازنین چیت‌ساز برای فیلمنامه «پرتاب ناگهانی یک فیل»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به رعنا واعظی و عذرا خوان خواجه برای فیلمنامه «بشقاب» اهدا شد.

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری، دیپام افتخار و جایزه نقدی به شروینه دیدنده، کارگردان فیلم «لبرکروموزوم ۱۷» برای استفاده درست از عدسی در بیان مضمون مورد نظر اهدا شد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در خط پایان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
تلگرام
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین