کد خبر: ۱۰۱۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۳:۴۸
همان‌گونه كه پيش‌بيني مي‌شد آقاي خاتمي امشب رسما كانديداتوري خود براي انتخابات رياست جمهوري دهم را اعلام كردند و حاضر شدند تحت تأثير گروه‌هاي مدعي اصلاح طلبي بار ديگر بخت خود را در جلب آراي مردم بيازمايند!

همان‌گونه كه پيش‌بيني مي‌شد آقاي خاتمي امشب رسما كانديداتوري خود براي انتخابات رياست جمهوري دهم را اعلام كردند و حاضر شدند تحت تأثير گروه‌هاي مدعي اصلاح طلبي بار ديگر بخت خود را در جلب آراي مردم بيازمايند!
در اين مدت كه بازي‌هاي انتخاباتي مختلفي براي سنجيدن و آماده‌سازي افكار عمومي براي حضور ايشان صورت گرفت، موافقان و مخالفان كانديداتوري ايشان در گروه‌هاي اصولگرا يا اصلاح‌طلب دلايل زيادي را براي موافقت يا مخالفت خود بيان كردند اما اينك كه رئيس جمهور سابق تمايل خود به كانديداتوري مجدد را اعلام كردند بر خود لازم دانستم كه اين سطور را بر قلم جاري سازم.
مدعيان اصلاح‌طلبي و احزاب دولت ساخته‌ي حامي جريان دوم خرداد، اصول و آرمان‌ها و منش مدون و مشخص و اعلام شده‌اي نداشته و ندارند و عملكرد ضعيف و تنش‌آفرين آنان در شوراي شهر اول و مجلس ششم، خاطره‌اي تلخ و مشمئز كننده در ذهن مردم حك كرده است.
در عين حال بحران عدم مقبوليت كه جريان اصلاحات در ساليان اخير با آن مواجه بوده است و شكست‌هاي پياپي آنها در انتخابات مجلس هفتم و هشتم و شوراي شهر دوم و سوم و بويژه رياست جمهوري نهم، آنان را به لبه‌ي پرتگاه حذف از صحنه‌ي سياسي كشور سوق داده است و به اين نتيجه رسيده‌اند كه چون مردم اصلاحات مورد ادعايشان را باور ندارند پس به كانديداي اصلاح‌طلبان هم اقبالي نخواهند داشت.
طنين زنگ خطر مرگ سياسي باعث شد كه اصلاح‌طلبان تمام سرمايه‌ي خود را به عرصه‌ي انتخابات وارد كنند: سيد محمد خاتمي
آقاي خاتمي با توجه به فاكتورهاي شخصيتي و سابقه‌ي 8 ساله‌ي خود به عنوان رئيس جمهورِ اصلاح‌طلب در سطح جامعه و افكار عمومي، شناخته شده و احترام و جايگاه نسبتا موجهي دارد و چون گفتمان اصلاح‌طلبي از زمان صدارت ايشان رونق گرفت، از همين روي به زعم آنان، اين نماد اصلاحات مي‌تواند فرشته‌ي نجات مدعيان اصلاح‌طلبي (خصوصا تندروهاي مشاركت و مجاهدين) از مرگ سياسي باشد!
بدين ترتيب تمايلِ آقاي خاتمي به حضور در رده‌هاي بالاي اجرايي كشور توسط اصلاح‌طلبان تقويت شد و وي را تشويق به كانديداتوري كردند اما آيا به راستي اينان نگران اصلاحات و اصلاح‌طلبي و آينده‌ي كشور هستند يا تشنه‌ي قدرت و مكنت؟! همين گروه‌ها و احزابي كه در دوران دولت دوم آقاي خاتمي شديدا از وي انتقاد مي‌كردند و حتي او را تهديد به پياده كردن از قطار اصلاحات مي‌كردند چه شد كه يك‌باره عاشق سينه‌چاك آقاي خاتمي و مرام و منش سياسي وي شدند؟!
ترديدي نيست كه احزابي نظير مشاركت و مجاهدين و ... در انتخابات دهم حامي آقاي خاتمي نيستند بلكه حامي ادامه‌ي حيات سياسي خود هستند و شكي نيست كه اگر خاتمي پا به عرصه انتخابات نمي‌گذاشت به بهانه‌هاي مختلف و البته بي‌بنيان (نظير نظارت استصوابي يا ناصالح دانستن مجريان انتخابات) انتخابات را تحريم مي‌كردند تا وزن ناچيز سياسي‌شان براي مردم و حاميان غربي‌شان برملا نشود!
البته آقاي خاتمي با زيركي و ظرافت، در جمع مجمع روحانيون مبارز كانديداتوري خود را اعلام كرد تا نشان دهد كه خاستگاه و حامي اصلي وي يك تشكل با سابقه، انقلابي، اسلامي و البته اصلاح‌طلب مي‌باشد و بدين ترتيب وابستگي خود به ديگر احزاب و گروه‌هاي سياسي مدعي اصلاح‌طلبي را كمرنگ جلوه داد هرچند كه تركيب ستاد انتخاباتي ايشان و رسانه‌هاي تبليغاتي اين ستاد كاملا در اختيار ديگر سهامداران باشگاه مدعيان اصلاح‌طلبي است!

و اما سخني با رئيس جمهور سابق كشورمان:
جناب آقاي خاتمي! ما و همه‌ي دوستداران انقلاب و نظام، شما را فردي مؤمن و انقلابي و يكي از سرمايه‌هاي نظام مي‌دانيم. حيف است كه شخصيت و سابقه‌ي شما بازيچه‌ي دست احزاب مدعي اصلاح‌طلبي و هزينه‌ي معاملات سياسي اين سياست‌بازان شود! فراموش نكنيد كه عدم توفيق شما در انتخابات دهم به منزله‌ي شكست نماد اصلاحات و صرف تمام سرمايه‌ي جريان دوم خرداد مي‌باشد و ديگر نخواهيد توانست در صحنه‌ي سياسي و اجرايي كشور و جهان وجهه سابق را داشته باشيد!

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
پرطرفدارترین