کد خبر: ۵۶۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
رگبار طلا در مسابقات شطرنج نابینایان
چهارمین روز بازی‌های پاراآسیایی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

به گزارش بولتن نیوز،چهارمین روز از بازی‌‌های پاراآسیایی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

کسب ۵ طلا، ۶ نقره و ۳ برنز در روز چهارم

جودو

*وحید نوری، جودو کار نابینای وزن منهای 90 کیلوگرم در کمتر از  دو دقیقه حریف اماراتی خود را ضربه فنی کرد و به مرحله دوم مسابقات راه یافت. وی در دومین دیدار خود مقابل حریف ژاپنی به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی مسابقات شد. نوری در مرحله نیمه‌نهایی در کمتر از 30 ثانیه مقابل جودوکاری از مغولستان به برتری رسید و راهی فینال شد.

* احسان موسی‌نژاد در وزن منهای 100 کیلوگرم برابر حریف مغولستانی خود قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ایپون نماینده این کشور را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی حریف ازبکستانی خود را با امتیاز ایپون پشت سر گذاشت و به فینال مسابقات رسید.

*محمدرضا خیرالله‌زاده، جودوکار وزن +100کیلوگرم ایران که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در مرحله نیمه نهایی برابر لی از کره جنوبی  به پیروزی رسید و فینالیست شد.

تیراندازی با کمان

در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان زهرا نعمتی با نتیجه 6 بر 4 مغلوب وون از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد.

دوومیدانی

*مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F11 توانست با رکورد 42.37 به مدال طلای این رشته برسد. اولاد با ثبت این رکورد، رکورد آسیا و همچنین بازی‌های پاراآسیایی را نیز شکست و رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.آرین لطفی نیز با پرتابی معادل 34.14 به مدال برنز رسید. در این مسابقات پرتاب کننده ای از کشور هند با پرتابی به میزان 35.89 به مدال نقره رسید.

*سیامک صالح فرج زاده در فینال رقابت‌هاى پرتاب وزنه مردان کلاس F34، با ثبت رکورد ١١ متر و ٤٤ سانتى متر به مدال نقره دست یافت. محسن کائید و مهدى کائیدى دیگر نمایندگان ایران در این ماده بودند که عناوین چهارم و پنجم را از آن خود کردند.

*علیرضا مختاری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F53 با 8.73 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. اسدلله عظیمی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 8.35 به مدال نقره دست یافت و پرتابگر سوری با 7.47 به مدال برنز رسید. عبدالرضا جوکار نیز با 5.08 از کسب مدال بازماند.

تیراندازی

*رقیه شجاعی در ماده تفنگ بادی درازکش R3 به امتیاز 624.6 دست یافت و نتوانست فینالیست شود. شجاعی در این رقابت‌ها هفدهم شد

شطرنج

*در رقابت‌های گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوی با 5.5 امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد. فریبا زنده بودی با 5 امتیاز به مدال نقره رسید و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد. درخشش خیره کننده شطرنجبازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید.

در مسابقات گروه b2 و b3 آقایان امید کریمی شطرنجباز 17 ساله اصفهانی توانست با چهار برد و سه تساوی و 5.5 امتیاز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنین تیم شطرنج b2 و b3 آقایان با ترکیب امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی، توانستند صاحب گردن آویز نقره شوند.

در مسابقات b1 بانوان، لیلا زارع‌زاده به مدال برنز رسید و در بخش تیمی شطرنجبازان بانوی نابینای ایران خانم ها ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی راد، به مدال نقره تیمی دست یافتند.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

bultannews@gmail.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر :